×
In

Op 5, 6, 7 en 8 oktober is er weer kermis in Westervoort. Geheel volgens traditie komen vrienden en families deze dagen weer bijeen voor een rondje langs de attracties of voor een drankje in de zaal. Het is dan één groot feest in het dorp. Misschien nog wel groter dan vorig jaar. En daarom luidt de officiële leus van kermispromotor Pelle Gerretzen dit jaar: nooit zo mooi gewes.

“De kermis is iedere keer weer uniek”, legt Pelle uit. “Steeds weer zie je nieuwe kermisvierders in de Dorpstraat. Steeds weer spreek je andere mensen. Steeds weer maak je nieuwe herinneringen. Het kan komen omdat ik tegen die tijd wel wat biertjes op heb, maar aan het eind van zo’n kermisdag denk ik dan vaak: ja, de kermis is nog nooit zo mooi gewes. En ik ben vast niet de enige die dat dan denkt.”

De leus heeft dit jaar ook een persoonlijk tintje. Pelle: “Klopt, ja. Voor mij persoonlijk is het namelijk ook ‘mooi gewes’. Ik stop ermee. Niet met kermis vieren, maar wel met de promotie. Het is tijd voor een frisse wind. Maar geen zorgen: ik heb al vorig jaar al wat balletjes opgegooid wat betreft mijn opvolging. Ook volgend jaar is er gewoon weer een leus. Zeker weten.”

Op de zaterdagavond vindt uiteraard ook dit jaar weer het traditionele kermiskoning(in)schieten plaats. Schutters kunnen zich hiervoor op vrijdag 20 september vanaf 21:00 uur bij Zalencentrum Wieleman inschrijven. Iedere deelnemer krijgt een toegangskaart en het kermisshirt met de leus van dit jaar.

Op zaterdag 5 oktober om 14:00 uur wordt de kermis officieel geopend. Aansluitend volgt dit jaar om 15:00 uur het jonkheerschieten bij de schiettent, waarbij jongeren van 10 t/m 16 jaar kunnen proberen om kermisjonkheer of –vrouw te worden. De drie beste schutters winnen vrijkaartjes voor diverse attracties. Het volledige programma is terug te vinden op www.westervoortsekermis.nl, Facebook en Instagram (@westervoortsekermis).

******

Blijf lokaal op de hoogte

Voor meer lokaal nieuws, evenementen en persberichten kun je Westervoortplaza volgen via Facebook of Instagram. Heb je zelf een lokaal (pers)bericht of evenement? Insturen kan via info@westervoortplaza.nl.

Westervoortplaza richt zich volledig op lokaal nieuws en ziet het bereik van de website gestaag groeien. Dat biedt mooie kansen voor ondernemers en organisaties die hun zichtbaarheid willen vergroten. Interesse in lokaal adverteren tegen een aantrekkelijk tarief? Neem dan contact op via westervoortplaza@gmail.com.

De nieuwsredactie van Westervoortplaza is bereikbaar via info@westervoortplaza.nl.


Auteur

info@westervoortplaza.nl

Gerelateerde artikelen

Petitie vraagt om harde aanpak van overlast bij recreatieplas De Waaij

WESTERVOORT – Een groep betrokken inwoners is een petitie gestart waarin de gemeente wordt opgeroepen om snel in te grijpen bij recreatieplas... Lees verder →

Gemeente Westervoort en Vivare kiezen voor slimmer gebruik van huurwoningen

WESTERVOORT – De gemeente Westervoort en woningcorporatie Vivare slaan de handen ineen om meer woonruimte beschikbaar te maken voor kleine huishoudens. Door... Lees verder →

Circulus past werkzaamheden aan vanwege extreme hitte, containers eerder buiten zetten.

Vanwege de verwachte extreme hitte past Circulus de werkzaamheden tijdelijk aan. Van dinsdag 14 juli tot en met vrijdag 17 juli starten... Lees verder →

Zomer vol wegwerkzaamheden vraagt om extra voorbereiding van automobilisten

ARNHEM – Wie deze zomer de weg op gaat in en rond Arnhem, doet er verstandig aan vooraf de route te controleren.... Lees verder →

Gezin zet zich in voor Opkikkerdag en haalt prachtig bedrag op met collecte

WESTERVOORT – Uit dankbaarheid voor de steun die zij de afgelopen jaren van Stichting Opkikker hebben ontvangen, besloot een gezin uit Westervoort... Lees verder →

Werkzaamheden Rivierweg in Westervoort uitgesteld tot voorjaar 2027

WESTERVOORT – De geplande werkzaamheden aan de Rivierweg gaan dit jaar niet door. De gemeente Westervoort heeft omwonenden per brief laten weten... Lees verder →