
Historisch moment in voetballend Westervoort
31 januari 2017Westervoort – Deze week is er door AVW’66 en Sc. Westervoort de handtekening gezet onder een samenwerkingsverband tussen een aantal jeugd-meidenteams van AVW’66 en Sportclub Westervoort.
In de winterstop is er bij beide clubs een acuut probleem ontstaan in de meiden O17 (B-team) teams, respectievelijk het MO17-2 van AVW’66 en het MO17-1 van Sc. Westervoort. Beide clubs konden hun elftal niet in stand houden i.v.m. een spelerstekort, een tekort wat intern niet op te lossen was. Om te voorkomen dat beide teams uit de competitie gehaald moesten worden is, in navolging van veel verenigingen in het land, de samenwerking opgezocht met de club in de nabije omgeving.
In december zijn de eerste gesprekken met elkaar gevoerd en direct bleek van beide kanten eensgezindheid om snel tot een samenwerking te komen. Beide clubs zagen de noodzaak in van een samenwerking om het voetbal voor de meiden Onder de 17 op korte termijn mogelijk te houden. Verder kan zo het totale meiden- en vrouwenvoetbal in zijn algemeenheid op de lange termijn beter gewaarborgd worden.
Vanaf februari zullen 3 jeugdteams gaan voetballen in het samenwerkingsverband. Het M017-1 van AVW’66, het uit AVW’66- en Sc .Westervoort-speelsters samengesteld MO17-2 en het MO15-1 van Sc. Westervoort.
Deze 3 teams zullen voetballen onder de naam AVW’66/Sc. Westervoort.
Het MO17-1 van AVW’66 en het M015-1 van Sc. Westervoort zullen hun wedstrijden en trainingen houden, zoals zij gewend zijn, op hun “eigen” accommodatie. Het MO17-2 zal, in een evenredige verdeling, trainen en spelen op beide accommodaties. De wedstrijden worden gespeeld in respectievelijk een rood/zwart- en blauw/wit tenue.
De begeleiding van dit gezamenlijke team bestaat uit trainer Xander Visser en leidster Marijke Koekkoek. Er wordt nog gezocht naar uitbreiding van de begeleiding. De samenwerking in het meidenvoetbal met 3 teams is dus een feit en dit mag best historisch genoemd worden!
Beide clubs zijn erg blij met deze samenwerking en zullen de periode tot de zomer gebruiken om te leren van deze nieuwe ontwikkeling in het voetbal in Westervoort . In de zomer zal deze samenwerking geëvalueerd worden en zullen snel vervolgstappen ondernomen worden om in seizoen 2017-2018 een volledige samenwerking op het gebied van meiden- én vrouwenvoetbal in te kunnen