Op het talud van de A12, tussen knooppunt Velperbroek en de IJsselbruggen, is donderdagochtend een sinkhole ontdekt. Uit voorzorg zijn delen van de snelweg afgesloten. Het verkeer in de regio Arnhem liep hierdoor grote vertraging op.
Rijkswaterstaat heeft direct maatregelen genomen om de situatie veilig te stellen. Verkeer richting de Duitse grens wordt omgeleid en automobilisten moeten rekening houden met langere reistijden. De herstelwerkzaamheden zullen volgens Rijkswaterstaat nog tot en met zondag duren.
Een woordvoerder van Rijkswaterstaat laat weten dat het wegdek op sommige plekken instabiel is. “We nemen geen enkel risico. De veiligheid van weggebruikers staat voorop,” aldus de woordvoerder. “De precieze oorzaak is nog niet bekend. Door camera-inspecties weten we wel dat het sinkhole in de middenberm ook onder de rijbaan zit.”
Advies: werk thuis waar mogelijk
Om extra drukte en gevaarlijke situaties te voorkomen, roept Rijkswaterstaat forenzen op om, waar mogelijk, thuis te werken. Ook wordt automobilisten geadviseerd om navigatie-instructies te volgen en de actuele verkeersinformatie in de gaten te houden.
Voor de laatste updates over de omleidingen en de voortgang van de herstelwerkzaamheden verwijst Rijkswaterstaat naar haar website en social media kanalen.
******Blijf lokaal op de hoogte
Voor meer lokaal nieuws, evenementen en persberichten kun je Westervoortplaza volgen via Facebook of Instagram. Heb je zelf een lokaal (pers)bericht of evenement? Insturen kan via info@westervoortplaza.nl.
Westervoortplaza richt zich volledig op lokaal nieuws en ziet het bereik van de website gestaag groeien. Dat biedt mooie kansen voor ondernemers en organisaties die hun zichtbaarheid willen vergroten. Interesse in lokaal adverteren tegen een aantrekkelijk tarief? Neem dan contact op via westervoortplaza@gmail.com.
De nieuwsredactie van Westervoortplaza is bereikbaar via info@westervoortplaza.nl.