29 september Dress Red Day

29 september Dress Red Day

22 september 2016 Uit Door Admin

Op 29 september is het Dress Red Day. De Hartstichting roept die dag iedereen op iets roods te dragen om aandacht te vragen voor hart-en vaatziekten bij vrouwen.

Janiek Kroon van Hart for her Westervoort en José van den Houten van Jozina steunen de Dress Red Day. Zij vinden het belangrijk dat de bewustwording van hart- en vaatziekten bij vrouwen groter wordt.
Vrouwen lijden vaak onnodig, omdat ze te laat behandeld worden. Dat komt aan de ene kant omdat vrouwen zelf vaak lang wachten voordat ze naar de huisarts gaan als ze hartklachten hebben. Ze denken dat die klachten wel mee vallen. Ook omschrijven vrouwen hun klachten vaak op een andere manier dan mannen en geven ze zelf een verklaring voor hun klachten. Ze denken bijvoorbeeld dat de klachten komen door stress of de overgang. De mogelijke link naar hartklachten leggen ze niet.

Daarnaast hebben vrouwen bij hartklachten vaak andere symptomen dan mannen. De meest voorkomende klacht bij een hartinfarct is een beklemmende of drukkende pijn midden op de borst. Bij vrouwen is de pijn op de borst vaak minder karakteristiek dan bij mannen. Vrouwen zijn vaker dan mannen kortademig of benauwd, angstig, erg moe en duizelig.

Hart- en vaatziekten zijn doodsoorzaak nummer 1 bij vrouwen. Signalen dat er iets mis is met het hart zijn bij vrouwen dus vaak minder duidelijk dan bij mannen. Ze worden daardoor sneller over het hoofd gezien of niet op tijd herkend. Hierdoor overlijden nog te veel vrouwen onverwacht. Dat moet veranderen, Hart for her Westervoort houdt in samenwerking met Jozina op 29 september een bewustwordingsactie.
Kom je op die dag sporten bij hart for her in de Kerkstraat, kan je je een supporter tonen door het dragen van een rood t-shirt. Tevens kunnen dames bij hart for her een mooi, rood kralen armbandje met een symbolisch hart kopen. De armbandjes zijn gemaakt door Jozina. De opbrengst van de armbandjes gaat de hartstichting.